Home / Linja SOS / GJATË MUAJIT PRILL, NË LINJËN NACIONALE SOS U RAPORTUAN GJITHSEJ 257 RASTE

GJATË MUAJIT PRILL, NË LINJËN NACIONALE SOS U RAPORTUAN GJITHSEJ 257 RASTE

Ekipi i projektit të linjës nacionale SOS për viktima të dhunës në familje informon publikun që në periudhën prej 1 deri me 30 Prill të vitit 2017, janë raportuar gjithsej 257 raste. Nga numri i përgjithshëm i thirrjeve, 201 (78.2%) janë bërë nga vet viktimat e dhunës në familje,  27(48.21%) nga të afërmit, 11 (19.64%) nga qendra për punë sociale, 4 (7.14%) nga qendrat për mbrojtje, 4 (7.14%) nga sektori OJQ, ndërsa 10 (17.85%) nga qytetarët.

Në periudhën e lartpërmendur, linja nacionale SOS  për viktimat e dhunës në familje, ka ofruar gjithsej 301 shërbime: 155 informime, 96 biseda anonime, 5 ndërmjetsime kah institucionet dhe 4 intervenime urgjente, 29 këshillime psikologjike, 1 kërkesë për strehim  etj.

Më së shumti thirrje janë bërë nga Nikshiqi – 132, nga Podgorica – 64, nga Ulqini – 12, Herceg Novi – 10, Bijello Polje – 7, Budva – 6, Tivari dhe Kotorri – nga 5, Berane dhe Plevla – nga 4, Danillovgradi, Mojkovci dhe Tivati – nga 2, Cetinja dhe Rozhaja – nga 1.

O SOS Linija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

xu hướng thời trangPhunuso.vnshop giày nữgiày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ