Home / Linja SOS / Ministri për të drejtat e njerëzve dhe pakicave viziton organizatën tonë

Ministri për të drejtat e njerëzve dhe pakicave viziton organizatën tonë

Ministri për të Drejtat e Njeriut dhe Pakicave z. Mehmed Zenka sot ka vizituar qendrën SOS Nikshiq. Ministrin Zenka e njoftuam detajisht mbi punën e arritur të linjës Nacionale SOS në Nikshiq dhe për shërbimin e ri dygjuhësorë gjuhë shqipe/gjuhë malazeze me të cilin kemi zgjeruar kapacitetin e linjës.

Zgjerimi i kapacitetit të linjës Nacionale SOS është aktivitet të cilin e kemi realizuar në kuadër të projektit të titulluar “Përmirësimi i qasjes në jetë pa dhunë për gra dhe fëmijë  në pjesën qendrore dhe veriore të Malit të Zi”. Ky projekt është financuar nga fondi UNTF.

Gjatë takimit, ministri ka vizituar strehimoren e SOS në Nikshiq për gra dhe fëmijë që janë viktima të dhunës në familje.

 

 

O SOS Linija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

xu hướng thời trangPhunuso.vnshop giày nữgiày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ