Home / Linja SOS / Përfaqësueset e linjës SOS Nikshiq, në takim me Ministrin e punës dhe mirëqenies sociale

Përfaqësueset e linjës SOS Nikshiq, në takim me Ministrin e punës dhe mirëqenies sociale

Përfaqësueset e linjës SOS Nikshiq, sot patën takim me z. Kemall Purishiq – Ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe z. Goran Kushevija – Drejtor i Drejtorisë për Mirëqenie Sociale dhe Mbrojtjen e Femijëve, ku gjatë këtij takimi i njoftuam detajisht me rezultatet e arritura dhe punën e linjës Nacionale SOS për gra dhe fëmijë si viktimë të dhunës në familje. Poashtu i njoftuam për shërbimin e ri dygjuhësorë (gjuhë shqipe/gjuhë malazeze) me të cilin kemi zgjeruar kapacitetin e linjës Nacionale SOS.

Zgjerimi i kapacitetit është një nga aktivitetet e parapara në projektin të cilin e realizon organizata jonë e financuar nga ana e fondid UNTF.

  

O SOS Linija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

xu hướng thời trangPhunuso.vnshop giày nữgiày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ