Home / Linja SOS / SOS TELEFONI NIKSHIQ KA MBAJTUR KONSULTIME ME SOS TELEFONIN BIJELLO POLE

SOS TELEFONI NIKSHIQ KA MBAJTUR KONSULTIME ME SOS TELEFONIN BIJELLO POLE

Përfaqësueset e SOS Nikshiq kanë mbajtur një takim konsultativ me kolegen Nada Ristanoviq, koordinuese e linjës SOS Bijello Pole. Në takim janë shkëmbyer informacione për aktivitetet aktuale dhe iniciativat, për sfidat në punë dhe mënyrën e shmangies së tyre. Është konstatuar se ekzistojne qasje të ngjashme në punë dhe është bërë marrëveshja që në periudhën e rrallës të bëhen përpjekje në drejtim të  harmonizimit të qasjeve dhe standarteve.

Theksi kryesor është vënë në nevojën e fuqizimit të komunikimit dhe bashkëpunimit të të gjitha SOS linjave në Mal të Zi.

Takimi është realizuar në struktuë  të projektit “Programi për zhvillimin e standartit për mbrojtjen e fëmijëve nga dhuna familjare”, të cilin telefoni SOS Nikshiq, nga Korriku i vitit 2016 e zbaton në bashkëpunim me përfaqësuesit e UNICEF-it në Mal të Zi dhe me mbështetje financiare të Unionit Evropian.

O SOS Linija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

xu hướng thời trangPhunuso.vnshop giày nữgiày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ