Home / PublikacijeStrana 30

Publikacije

NJË VIT NGA FILLIMI I PUNËS SË LINJËS NACIONALE SOS

Sot u mbush një vit i plotë nga fillimi i punës së linjës nacionale SOS për viktimat e dhunës në familje. Gjatë këtij viti janë raportuar 3464 thirrje dhe kemi ofruar 4580 shërbime. Me përpjekjet tona në interes të viktimave të dhunës, u kemi ndihmuar një numri të madh të ...

» » »

TË DHËNAT STATISTIKE PËR NUMRIN E THIRRJEVE TË MUAJIT PRILL

Linja Nacionale SOS për viktima të dhunës në familje në periudhën prej 1 Prill deri me 30 Prill të vitit 2016 ka marrë gjithsej 313 thirrje. Ky është njëkohësisht edhe numri më i madh  thirrjeve në nivelin mujor që nga themelimi i linjës Nacionale SOS për viktima të dhunës në ...

» » »

Ç’FARË ËSHTË DHUNA NË FAMILJE ?

Dhuna në familje është dhuna mes partnerëve në lidhje, kur njeri person përpjeket të kontrollojë tjetrin, me ç’rast ai i cili ushtron dhunë përdor frikësimin dhe kërcënimet apo dhunën fizike. Dhuna në familje mund të rritet nga kërcënimet, përmes abuzimit verbal dhe emotiv, deri tek dhuna fizike që ndonjëherë mund ...

» » »

KONFERENCA VJETORE WAVE KËTË VIT MBAHET NË BERLIN

Në progres e sipër është e 18-ta konferencë vjetore e WAVE që është mbajtur në Berlin e quajtur “Të bashkuar të ndalojmë dhunën ndaj grave dhe fëmijëve të tyre”. Në këtë konferencë morën pjesë përfaqësueset e 46 vendeve Evropiane. Koordinatorja e SOS telefonit për gratë dhe fëmijët si viktimë të ...

» » »

KONSULTIMET E SOS TELEFONIT NIKSHIQ ME SOS TELEFONAT NGA BERANE DHE PLAVA

SOS Nikshiq, në periudhën prej 15 Shtatorit deri me 15 Tetor të vitit 2016 ka pasur takime të përbashkëta me koleget të cilat punojnë në SOS telefonin në Berane dhe në Plavë. Kjo ka qenë një mundësi e shkëmbimit të informacioneve dhe aktiviteteve, pervojave dhe sfidave aktuale në punë. Janë ...

» » »

xu hướng thời trangPhunuso.vnshop giày nữgiày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ